Masz problemy psychologiczne? Poproś o pomoc profesjonalistów!

Masz problemy emocjonalne, trudności w nawiązywaniu kontaktów lub w relacjach z innymi? Warto pomyśleć o tym, by zwrócić się o pomoc do profesjonalistów – psychologów i psychoterapeutów. Pozostawiając bowiem swoje problemy nierozwiązane lub próbując je rozwiązać samemu narażamy się na pogłębienie naszych zaburzeń, które mogą prowadzić do wielu zagrożeń.

Jeszcze kilkanaście lat temu udanie się do psychologa było dla wielu Polaków powodem do wstydu. Dziś powoli mentalność nas samych się powoli zmienia. Coraz więcej osób rozumie, że profesjonalna pomoc psychologa może pomóc w rozwiązaniu naszych wewnętrznych problemów i sprawić, że nasze życie stanie się lepsze, nabierze ponownego sensu lub pomoże w uporaniu się z problemami.

Psychoterapia jest sposobem wprowadzania zmian w obszarze funkcjonowania psychicznego poprzez kontakt i dialog terapeutyczny. Oparta na sprawdzonej wiedzy klinicznej i dostosowana do indywidualnej sytuacji konkretnej osoby stanowi metodę leczenia zaburzeń psychicznych, poszerzania zdolności adaptacyjnych i uruchamiania nierzadko zablokowanego procesu rozwoju.

Źródło: https://psychodynamika.olsztyn.pl/

Warto wiedzieć, że terapia psychologiczna nie musi – jak sądzi wiele osób – trwać wiele miesięcy, by przynosiła pozytywne rezultaty. Dzięki nowatorskim metodom stosowanym w psychologii, jak na przykład Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, uczestniczący w terapii pacjenci mogą szybko, już od pierwszego kontaktu z psychologiem odczuwać poprawę swojej kondycji psychicznej.

TSR koncentruje się na zasobach człowieka i jego mocnych stronach, a nie deficytach i zaburzeniach; na celach i zmianie, którą chce osiągnąć, a nie na problemach; na dotychczasowych osiągnięciach, a nie na porażkach; na wyjątkach od sytuacji problemowych, a nie częstotliwości występowania problemów i ich rozmiarach.

Źródło: https://www.martajastrzebowska.com/

 

Kiedy więc powinniśmy pomyśleć o tym, aby udać się do psychologa? Problemów, z którymi będzie trudno poradzić sobie samemu i kiedy warto udać się po profesjonalną pomoc psychologa może być wiele. Wśród nich znajdują się, między innymi takie jak na przykład myśli samobójcze, poczucie beznadziejności życia, niezdolność do pracy z powodu stanu emocjonalnego, problemy ze snem, zmiana apetytu, zmiany nastroju, czy zaobserwowane wycofywanie się z życia.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*