Czarter jachtów – gdzie Polacy najczęściej wynajmują jachty

Czarter jachtów jest coraz bardziej popularny w Europie, także wśród mieszkańców kraju nad Wisłą. Dzieje się tak z kilku względów, między innymi coraz większej dostępności czarteru jachtów, także cenowej, oraz dzięki coraz większej zasobności portfela przeciętnego Polaka.

Polacy wybierają wakacje na wodzie – czarter jachtów – zarówno w Polsce jak i innych krajach. Od maja do września wśród polskich żeglarzy królują oczywiście Mazury – unikalny na skalę światową ciągnący się ponad 100 kilometrów od północy na południe Mazur szlak jezior połączonych kanałami. Na popularność czarteru na Mazurach wpływ mają, między innymi, bardzo duża dostępność czarteru jachtów (np. w samym Giżycku mamy kilkadziesiąt firm czarterowych, które oferują na wynajem setki jachtów), konkurencyjne ceny wynajmu jachtów oraz bliskość Mazur, dokąd można np. z Warszawy dojechać w 1-2 godziny. Ponadto Mazury to miejsce, w którym mniej doświadczeni żeglarze mogą zdobyć więcej umiejętności przed udaniem się na wakacje na innych wodach – morzach czy oceanach.

Czarter jachtów to szansa dla ludzi średnio sytuowanych do poczucia się jak milionerzy i spędzenia wyjątkowych chwil na wodzie. Bez względu na to, czy będzie to czarter na Kanarach, na Adriatyku czy na Mazurach ludzi do spędzania wakacji na wodzie ciągnie to samo – poczucia się w sposób wyjątkowy, spędzenie wyjątkowego urlopu oraz – choć na chwilę – poczucia wyjątkowej wolności i obcowania z naturą.

Za portal www.czarterjachtow24.pl

Jednak Mazury to nie jedyny kierunek polskich “niedzielnych” żeglarzy. Bardzo często Polacy wybierają czarter w basenie Morza Śródziemnego – w Chorwacji, Grecji czy Francji), a – zwłaszcza w okresie zimowym – na popularności zyskują cieplejsze rejony świata – na przykład rejon Wysp Kanaryjskich. Czarter jachtów poza Polską jest bowiem konkurencyjny cenowo z czarterem w Polsce (w zależności od okresu wynajmu, rodzaju jachtu czy firmy czarterowej czarter w Europie może być niewiele droższy), a dzięki zwiększającej się dostępności komunikacyjnej (sieć autostrad, połączenia lotnicze, także tanich linii) łączny koszt czarteru w południowej Europie nie musi być znacznie wyższy niż na Mazurach.

Tym niemniej, dla polskiego żeglarza Mekką są i prawdopodobnie w kolejnych latach pozostaną Mazury.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*